Misiek1.png

MISIEK

Nazwa: Misiek

Zdrobnienia: Miś, Misiu, Kucyk, Kuc, Kucu 

Paszport: tak

Płeć: wałach 

Rasa: typ kuc

Maść: gniada 

Data urodzenia: 2000 roku (dziewiętnaście lat) 

Miejsce urodzenia: nieznane 

Matka: NN 

Ojciec: NN 

Wzrost: 115 centymetrów

Właściciel: Julia Trąbska (Stajnia u Julii)

© Agnieszka Stępel

Misiek to urodzony w 2000 roku (dziewiętnastoletni) wałach rasy: typ kuc, z paszportem, lecz niestety bez udokumentowanego pochodzenia (w paszporcie matka i ojciec NN), maści gniadej, z bardzo długą, bujną, czarną grzywą i długim, czarnym ogonem. Jest to wałach w typie kucyka szetlandzkiego, ale dość wyrośnięty. Do naszej stajni przybył z Dąbrowy Górniczej dnia 28 maja 2018 roku. 

Na Miśka pieszczotliwie mówi się Miś, Misiu, a także Kuc, Kucu czy po prostu Kucyk. W poprzedniej stajni nazywany był także Maćkiem albo Mietkiem. 

Misiek jest koniem silnym, zdrowym i dobrze zahartowanym. Chodzi w tereny i rajdy jedno– i kilkudniowe zarówno sam, jak i z innymi końmi, w zastępie i jako prowadzący, jednak – wiadomo – z uwagi na niski wzrost najlepiej czuje się idąc w zastępie – a jeszcze lepiej ostatni. Misiek w terenie ma swoje tempo, nigdy mu się nie spieszy, nawet w kierunku stajni. Jest to zupełnie bezproblemowy chłopak. Mimo wszystko jest bardzo ciekawy świata, lubi poznawać i zwiedzać nowe miejsca, jest odważny, pewny siebie, niepłochliwy, odczulony na miliony „straszaków”, nie boi się nowych wyzwań, bez problemu pokonuje także wszelkie terenowe przeszkody – począwszy od tych na wysokości (powalone drzewa, pnie, strome wzniesienia, strome zjazdy, i tym podobne – no, chyba, że są większe od niego...), skończywszy na głębokości (kałuże małe i duże, rzeki, jeziora, i tym podobne). Misiek jeździ na pławienia nad jezioro, gdzie bez problemu wchodzi do wody i pływa, ale chyba nie bardzo za tym przepada. 

Na ujeżdżalni chodzi poprawnie w trzech podstawowych chodach, zarówno pod zupełnie początkującymi jeźdźcami, jak i tymi bardziej zaawansowanymi, będąc na ujeżdżalni sam, jak i z innymi końmi. Jest spokojny, grzeczny i bardzo opanowany. 

Potrafi skakać przez przeszkody, pokonywać drągi i cavaletti. 

Potrafi wchodzić do przyczepy i jeździć w niej. 

Misiek nie kopie, nie gryzie, nie przejawia absolutnie żadnej agresji. To typ konia–przytulanki, prawdziwa stajenna maskotka i ulubieniec wszystkich dzieci (i dorosłych!). W obejściu zupełnie bezproblemowy, podaje nogi do czyszczenia, toleruje także kąpiele. W stadzie bardzo uległy, ustawiony na końcu hierarchii. 

Poprawnie chodzi również na lonży oraz na wolności na lonżowniku. Jest świetnym nauczycielem początkujących jeźdźców. Prowadzony przez nas także naturalnymi metodami pracy z końmi. Nie sprawia mu żadnego problemu jazda bezwędzidłowa – bez wędzidła porusza się tak samo dobrze, jak z wędzidłem. 

Misiek bierze udział we wszystkich stajennych zawodach typu pony games, nie boi się publicznych wystąpień, czynnie bierze udział we wszelkich oprowadzankach dla najmłodszych. 

Jego wysokość w kłębie to około 115 centymetrów. 

Misiek jest własnością Stajni u Julii (właściciel: Julia Trąbska). 

Rodowód Miśka: https://www.bazakoni.pl/misiek-445368.

Rodowód matki: brak. 

Rodowód ojca: brak.