kontakt.png

OPROWADZANKA NA UJEŻDŻALNI

Oprowadzanka na ujeżdżalni to forma spaceru na specjalnym placu przeznaczonym do jazdy konnej (ujeżdżalni), podczas której jeździec siedzi w siodle bądź na pasie do hipoterapii, a instruktor bądź uprawniony do tego opiekun prowadzi konia w ręku. 

Oprowadzanki polecane są szczególnie dla najmłodszych adeptów jeździectwa, a także dla osób, które pragną pokonać strach przed koniem czy dopiero rozpoczynają swoją jeździecką przygodę. 

Nasze oprowadzanki na ujeżdżalni wzbogacamy także przeróżnymi ćwiczeniami z elementami woltyżerki, dostosowanymi do wieku oraz możliwości jeźdźca. 

Takie oprowadzanki spawiają, że jeździec przyzwyczaja się do ruchu konia, nabiera odwagi oraz koordynacji ruchowej. 

Koń podczas oprowadzanki porusza się stępem (czterotaktowy, najwolniejszy chód konia). Ubrany jest w kantar (rodzaj uproszczonej uzdy bez wędzidła). Uprawniony opiekun prowadzi go za przypięty do kantara uwiąz. 

Każdorazowo przed oprowadzanką na ujeżdżalni jeździec przygotowuje konia do jazdy wraz z instruktorem bądź uprawnionym do tego opiekunem (czyszczenie, siodłanie), a po zakończonych zajęciach rozsiodłuje, rozczyszcza, poi i odprowadza konia na pastwisko wspólnie z instruktorem jazdy konnej