TopsNeptune2.png

TOPS NEPTUNE

Nazwa: Tops Neptune

Zdrobnienia: Neptun 

Paszport: tak 

Płeć: wałach 

Rasa: tinker (w paszporcie Breeding Unknown) 

Maść: blue white (srokata) 

Data urodzenia: 9 maja 2014 roku 

Miejsce urodzenia: Wielka Brytania 

Matka: Nieznana

Ojciec: Nieznany

Wzrost: 142 centymetry 

Właściciel: Julia Trąbska (Stajnia u Julii)

© Agnieszka Stępel

Tops Neptune to urodzony 9 maja 2014 roku (sześcioletni) wałach rasy tinker (w paszporcie Breeding Unknown), z paszportem i nieudokumentowanym pochodzeniem, maści blue white (srokatej), z piękną, bardzo długą, bujną, białą grzywą i równie pięknym, bardzo długim, bujnym, białym ogonem. Do naszej stajni przybył z Proboszczewic dnia 14 listopada 2019 roku. 

Tops Neptune zwany jest po prostu Neptunem. 

Neptun jest koniem silnym, zdrowym i dobrze zahartowanym. Chodzi w tereny i rajdy jedno– i kilkudniowe zarówno sam, jak i z innymi końmi, w zastępie i jako prowadzący, jednak najlepiej czuje się idąc w zastępie – a jeszcze lepiej jako jeden z ostatnich czy nawet ostatni. Bez problemu pokonuje wszelkie terenowe przeszkody – począwszy od tych na wysokości (powalone drzewa, pnie, strome wzniesienia, strome zjazdy, i tym podobne), skończywszy na głębokości (kałuże małe i duże, rzeki, jeziora, i tym podobne). 

Na ujeżdżalni chodzi poprawnie w trzech podstawowych chodach, jednak raczej pod bardziej zaawansowanymi osobami, będąc na ujeżdżalni sam, jak i z innymi końmi. Jest bardzo energiczny, żwawy i pełen życia, z dobrym, wydajnym ruchem. Bardzo dobrze odpowiada na wszystkie sygnały, nawet te najbardziej delikatne, jednak jest dość nieufny w stosunku do nieznanych mu jeszcze osób. 

Przygotowywany pod kątem ujeżdżenia i jest to jego mocna strona, jednak bez problemu porusza się również po drągach, cavaletti, skoki przez przeszkody także nie stanowią dla niego kłopotu. 

Neptun nie kopie, nie gryzie, nie przejawia absolutnie żadnej agresji. W obejściu bezproblemowy, podaje nogi do czyszczenia. W stadzie uległy, niekonfliktowy, ustawiony raczej na końcu hierarchii. 

Poprawnie chodzi również na lonży oraz na wolności na lonżowniku. Prowadzony przez nas także naturalnymi metodami pracy z końmi. Nie sprawia mu żadnego problemu jazda bezwędzidłowa – bez wędzidła porusza się tak samo dobrze, jak z wędzidłem. 

Na lonży jest wspaniałym nauczycielem początkujących jeźdźców. 

Jego wysokość w kłębie to około 142 centymetrów. 

Neptun jest własnością Stajni u Julii (właściciel: Julia Trąbska). 

Rodowód Tops Neptune: brak. 

Rodowód matki: brak. 

Rodowód ojca: brak.