Konsultacje instruktorskie – seminarium metodyczne, część II: nauka jazdy samodzielnie i jazdy grupowe.

05.12.2018

Kolejna część konsultacji instruktorskich za nami! 

 

© Stajnia u Julii 

 

Wczoraj (to znaczy w poniedziałek 3 grudnia 2018 roku) odbyła się II część seminarium metodycznego organizowanego przez Hippika – Doradztwo – Turystyka w Ludowym Klubie Jeździeckim „Solec” w Bieruniu. W poprzedniej części (która odbyła się w tym samym miejscu w poniedziałek 19 listopada 2018 roku) szczegółowo omawialiśmy temat nauki jazdy na lonży (o tym możecie przeczytać tutaj), a tym razem skupiliśmy się na jazdach samodzielnych: indywidualnych oraz grupowych. 

 

© Stajnia u Julii

 

Celem szkolenia było usystematyzowanie warsztatu metodycznego instruktorów jazdy konnej w zakresie teoretycznym i praktycznym, zgodnie z podstawami teoretycznymi rekomendowanymi przez Polski Związek Jeździecki. 

 

Mówiąc ogólnie: uczyliśmy się, jak uczyć. 

Seminarium rozpoczęło się około godziny 16.00 i trwało do około godziny 20.30. 

 

Plan seminarium prezentował się następująco: 

1. Metodyka pracy instruktora (zajęcia teoretyczne). 

2. Konstruowanie jazdy grupowej – sytuacje problemowe (zajęcia warsztatowe). 

3. Dyskusja i wnioski. 

 

W części teoretycznej, bazując na nowo otrzymanych materiałach szkoleniowych, poruszaliśmy temat autorytetu, etapów nauki jazdy konnej, jazd indywidualnych oraz grupowych, odpowiadaliśmy na przeróżne pytania takie, jak: „Co było Twoim największym sukcesem instruktorskim?” czy „Jakie umiejętności musi posiąść Twój jeździec, by rozpocząć naukę jazdy samodzielnie?”, natomiast w części praktycznej (warsztatowej) – wcielaliśmy się zarówno w rolę instruktora jazdy konnej prowadzącego jazdę grupową, jak i jeźdźca (mniej lub bardziej trudnego). 

 

© Stajnia u Julii


Ekipa była bardzo pozytywna i zgrana! 

 

© Stajnia u Julii

 

Wraz ze mną na szkolenie znów przybyły oczywiście moje dziewczyny z ekipy stajennej: Klaudia Simsak i Anna Majewska.

 

© Stajnia u Julii

 

Obydwie części szkoleń osobiście dały mi wiele do myślenia. Dostałam jeszcze większego, motywacyjnego kopa, aby rozwijać się i stale doszkalać dla Was, Wpadłam na wiele ciekawych pomysłów konstruowania jazd, zarówno tych na lonży, jak i jazd samodzielnych – indywidualnych i grupowych. 

 

 

Odsyłam raz jeszcze do wpisu odnośnie I części seminarium (kliknij tutaj) i serdecznie zachęcam do udziału w szkoleniach i kursach organizowanych przez Hippika – Doradztwo – Turystyka!

Podziel się na Facebook'u!
Please reload