Kim jesteśmy?

 

Stajnia u Julii to rodzinna, przydomowa i zarazem nietypowa stajnia położona w malowniczym miejscu na śląsku.

 

Co nas wyróżnia? 

To, co jest dla nas najważniejsze, to szczęście, bezpieczeństwo i zdrowie (zarówno fizyczne, jak i psychiczne) przebywających u nas koni. Nie dysponujemy więc „luksusowymi” warunkami dla jeźdźców. Nie posiadamy hali, karuzel dla koni czy pięknych, sportowych stajni z szerokimi korytarzami. Oferujemy jednak fachową, całodobową opiekę dla koni – beztroskie i szczęśliwe życie w zgodzie z ich naturą, ogromne, otwarte serca i mnóstwo miłości, a dla jeźdźców – wysoki poziom treningów jeździeckich, indywidualne podejście, dawkę uśmiechu, ciepła i przyjazną, rodzinną atmosferę, a także odrobinę szaleństwa. Na pierwszym miejscu stawiamy dobro konia i dążymy do tego, aby każdy czuł się u nas dobrze. Dlaczego? Ponieważ:

Stajni nie tworzą ściany,

lecz ludzie i konie.

Pastwiska, łąki i padoki

Dlaczego od tego zaczynamy? Ponieważ właśnie to jest dla nas priorytetem i absolutnie żadna, nawet najbardziej bogata infrastruktura stajenna nie będzie warta nic, jeśli nie będzie zawierała pastwisk lub/i padoków, które zapewnią koniom możliwość przebywania w środowisku jak najbardziej zbliżonym do naturalnego – oczywiście w granicach możliwości. Nasza stajnia to ponad 10 hektarów zielonych pastwisk, łąk i padoków. 

Boksy

Posiadamy bardzo duże, przestronne, wyścielane słomą boksy w stajni angielskiej (może działać jako stajnia wolnowybiegowa). Boksy są jasne i ocieplane. Wewnątrz znajdują się okna, dzięki czemu konie stale się widzą. W każdym boksie znajduje się podstawka na lizawkę oraz dwa kółka do przywiązywania konia. I choć preferujemy podawanie koniom siana na ziemi, istnieje oczywiście możliwość zamontowania kraty lub siatki na siano.

Siodlarnia

Duża i całkiem pojemna. Każdy koń dostaje swoje własne wieszaki oraz miejsca na sprzęt, które są podpisane jego imieniem. Latem w siodlarni ochładza nas wiatrak, a zimą działa ocieplenie oraz elektryczny grzejnik. Siodlarnia połączona jest również z kącikiem wypoczynkowym z mini–kuchenką, gdzie można odpocząć, zjeść, napić się lub przebrać. 

Do dyspozycji naszych gości oddajemy: lodówkę, czajnik, kubki, szklanki, talerze, sztućce, kawę, herbatę, cukier, wodę.

Ujeżdżalnia

Bardzo duża, stworzona z myślą o skokach, piaszczysta, z dostępem do profesjonalnych przeszkód jeździeckich, o wymiarach 50x60 metrów.

Lonżownik

Lonżownik to okrągły, ogrodzony plac przeznaczony w szczególności do nauki jazdy konnej, ale również do szeroko pojętej pracy z koniem z ziemi oraz z siodła (szczególnie z końmi młodymi, surowymi, w trakcie zajeżdżania lub problematycznymi, trudnymi). Zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa jeźdźcom rozpoczynającym swoją przygodę z jeździectwem – jest znacznie mniejszy niż ujeżdżalnia, a więc instruktor jazdy konnej ma większe panowanie nad koniem, a jeździec na tak ograniczonej przestrzeni łatwiej i szybciej się koncentruje na wykonaniu danego ćwiczenia, a także czuje się bezpieczniej i staje się odważniejszy. Nasz lonżownik ma średnicę około 16 metrów, miękkie, piaszczyste podłoże i jest oświetlony, dzięki temu umożliwia nam pracę również po zmroku.